banner banner banner

Vyberte z nabídky:

Volba – nový román Nicholase Sparkse vychází v Edici Světový bestseller

Praha 4. března 2016 - Nový román VOLBA od bestsellerového autora Nicholase Sparkse je o lásce ztracené i nalezené a o volbách, které jsou někdy těžké jako život sám.

 

Travis Parker má vše, co by muž mohl od života chtít – dobrou práci, skvělé přátele a krásný dům u moře v malém městečku v Severní Karolíně. Ani trochu mu nevadí, že žije sám; ženská by mu určitě chtěla zatrhnout jeho dny plné zábavy, plavání v moři a grilování s kamarády. Alespoň je o tom přesvědčen, dokud se do vedlejšího domu nenastěhuje Gabby Hollandová.

Travisovi se sympatická dívka líbí od začátku, zatímco ona se k němu staví s nedůvěrou. Chvíli trvá, než se ti dva dostanou přes několik počátečních nedorozumění a překážek, k nimž patří i Gabbyin dlouholetý přítel Kevin. Bez sebe ale být nedokážou. Cesta, na kterou se vydají společně, vypadá pevná a neotřesitelná, ale osud má jiné úmysly. Nečekaná nehoda postaví Travise před těžkou volbu a před otázku, kterou si nemůže přestat klást: Jak daleko by měl člověk zajít ve jménu lásky?

Cover photo © Ilina Simeonova / Trevillion Images

 

 

 

O autorovi

 

NICHOLAS SPARKS (* 1965)je jedním z nejúspěšnějších a nejpopulárnějšíchamerických spisovatelů současnosti a jeho knihy sepravidelně umísťují na prvníchmístech žebříčků bestsellerů. Jsoupřekládány do více než třiceti pětijazyků a podle několika z nich bylynatočeny celovečerní filmy. Kromědnes již legendárního Zápisníku

jedné lásky vyšly romány Útěk do samoty, Svatba, Noci v Rodanthe, Talisman, Milý Johne, Poslední píseň, Bezpečný přístav, To nejlepší z nás (Co s láskou), Nejdelší jízda nebo

Vzkaz v láhvi. Nicholas Sparks žije se svou rodinou v Severní Karolíně, do níž také zasazuje děj většiny svých příběhů.

Více informací najdete na www.nicholassparks.com.

 

 

 

 

Ukázka z knihy

V úterý večer Travis pozval Gabby na loď a sledovali západ slunce. Od příchodu z práce byla Gabby zamlklá, proto navrhl výlet lodí. Byl to jeho způsob, jak oddálit rozhovor, který musel přijít. Za hodinu, když seděli u něj na terase s Molly a Mobym u nohou, to konečně vzdal.

„Co bude dál?“ položil otázku.

Gabby otáčela v rukou sklenicí s vodou. „Nevím jistě,“ odpověděla tlumeně.

„Chceš, abych s ním promluvil já?“

„Není to tak jednoduché,“ zavrtěla hlavou. „Celý den o tom přemýšlím, a pořád nevím, co udělám nebo co mu řeknu.“

„Povíš mu o nás přece, ne?“

„Já vážně nevím.“ Obrátila se k Travisovi s očima plnýma slz. „Nebuď na mě naštvaný, prosím. Věř mi, vím, jak se cítíš, protože já jsem na tom stejně. Za těch pár

dní jsi ve mně… probudil život. Díky tobě si připadám krásná, inteligentní, žádoucí, a neumím vyjádřit, co to pro mě znamená. Přesto na tom nejsme úplně stejně, ty se nemusíš rozhodnout. Pro tebe je to snadné – milujeme se, tak bychom měli být spolu. Jenže pro mě je Kevin taky důležitý.“

„A to všechno, cos mi říkala?“ zeptal se Travis a snažil se nedat najevo, jak je vyděšený.

 „Není dokonalý, Travisi, já vím. A mezi námi to není právě slavné, jenže nemůžu si pomoct, mám pocit, že je to částečně i moje vina. Očekávám od něj hodně, zatímco

od tebe… vlastně nic. A kdybys to otočil, jak by to dopadlo? Co kdybych předpokládala, že si mě vezmeš ty, a s ním bych si prostě jen užívala každou chvilku? Ty by ses se mnou nebavil a já bych o to s největší pravděpodobností ani nestála.“

„Tohle neříkej.“

„Jenže je to pravda.“ Bolestně se usmála. „O tom jsem dneska přemýšlela. Miluju tě, Travisi, opravdu. Kdybych tohle brala jako víkendový flirt, hodila bych to za hlavu a zase si představovala budoucnost s Kevinem. Takhle jednoduché to ale nebude. Musím se mezi vámi dvěma rozhodnout. U Kevina vím, co od něj můžu čekat. Nebo jsem si to myslela, než ses objevil. Jenže teď…“

Odmlčela se a Travis viděl, jak jí ve větru poletují vlasy. Tiskla si paže k tělu.

„Známe se jen pár dní a na té lodi dneska jsem myslela na to, s kolika ženami sis přede mnou takhle asi vyjel. Ne proto, že bych žárlila, spíš se pořád ptám sama sebe, proč tvoje vztahy skončily. Potom mě napadne, jestli ke mně budeš vždycky cítit totéž, co teď, nebo jestli náš vztah skončí jako ty tvoje předchozí. Myslíme si, že se známe, ale není to pravda. Nebo aspoň já nemám ten pocit. Já jen vím, že jsem se do tebe zamilovala a v životě jsem ještě nebyla tak vystrašená.“

Zarazila se. Travis mlčel, nechal si její slova projít hlavou, než něco řekne.

„Máš pravdu,“ připustil, „tvoje volba je jiná než moje. Ovšem mýlíš se v tom, že tohle je pro mě jen flirt. Možná to tak začalo, jenže…“ Vzal ji za ruku. „Neskončilo to tak. S tebou mi došlo, co jsem v životě postrádal. Čím víc času jsme byli spolu, tím víc jsem si uměl představit, že nám to vydrží. To se mi předtím nikdy nestalo a nejsem si jistý, že se mi to ještě někdy stane. Před tebou jsem do žádné nebyl zamilovaný – ne doopravdy. Tak jako do tebe. A byl bych hlupák, kdybych si tě nechal bez boje proklouznout.“

Pročísl si rukou vlasy.

„Nevím, co mám ještě říct, kromě toho, že si dokážu představit, jak s tebou strávím zbytek života. Vím, zní to bláznivě. Sotva se známe a klidně si můžeš myslet, že jsem blázen, ale ničím jsem si ještě nebyl tak jistý. A jestli mi dáš šanci – jestli dáš šanci nám – budu ti po zbytek života dokazovat, že ses rozhodla správně. Miluju tě. Ne - jen proto, jaká jsi. Tvojí zásluhou si myslím, že my může existovat.“

Dlouho ani jeden z nich nepromluvil. Gabby slyšela ve tmě cvrčky v listoví. Myšlenky jí vířily hlavou – chtěla utéct a zároveň zůstat navždy.

________________________________________________________________________

 

Nicholas Sparks: Volba

Z anglického originálu The Choice přeložila Dana Stuchlá

Počet stran 272,  MOC 259 Kč

Vydala Euromedia Group, k. s. – Ikar v roce 2016

ISBN: 978-80-249-3001-5

_____________________________________________________________________

Nakladatelství Ikar patří do portfolia nakladatelských značek společnosti Euromedia Group, k. s. Zaměřuje se především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky a rádce. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková či Hana Marie Körnerová.

 

Informace pro novináře a recenzní výtisky:

Zuzana Turňová, tel.: + 420 724 267 531, e-mail: turnova.zuzana@euromedia.cz

 

 

 

 • HARUKI
  MURAKAMI
  Je považován za jednoho z nejvýznamnějších japonských spisovatelů současnosti. Když se z náhlého popudu rozhodl a začal psát svůj první román, těžko mohl někdo tušit, jak významným autorem se záhy stane.
  01
 • HOWARD
  JACOBSON
  Anglický spisovatel a novinář HOWARD JACOBSON (1942) vyrůstal v dělnické čtvrti v neortodoxní židovské rodině. Po studiu v Cambridge vykročil na akademickou dráhu, přednášel mimo jiné v australském Sydney.
  01
 • CHUCK
  PALAHNIUK
  Americký spisovatel CHUCK PALAHNIUK (1962) vystudoval žurnalistiku, ale nastoupil do továrny na nákladní automobily, kde pracoval třináct let. Jeho prvním literárním pokusem byl román Neviditelné nestvůry, s nímž ho však v nakladatelství odmítli.
  01
 • IAN
  McEWAN
  Anglického prozaika IANA McEWANA (1948) není třeba obšírně představovat, protože patří k nejvýznamnějším ostrovním spisovatelům své generace a zájem českých čtenářů tomu odpovídá.
  01
 • JENNIFER
  EGANOVÁ
  JENNIFER EGANOVÁ (1962) je americká prozaička a novinářka. Absolvovala anglickou literaturu na Uiversity of Pennsylvania, poté studovala dva roky v Cambridge. Publikovala povídky v časopisech The New Yorker nebo Harper´s.
  01
 • JOHN
  IRVING
  JOHN IRVING se narodil v Exeteru roku 1942. Studoval na řadě univerzit (Pittsburgh, Vídeň, New Hampshire, Iowa) a až do 70. let tam také přednášel. První román Svobodu medvědům vydal roku 1968 (č. 1994), nedlouho poté následovaly další dvě knihy.
  01
 • JUAN
  MARSÉ
  Katalánský a španělský spisovatel JUAN MARSÉ se narodil v Barceloně roku 1933 jako Juan Faneca Roca. Vyučil se zlatníkem a pracoval ve šperkařské dílně. Četba dobrodružných knih ho přivedla k literatuře.
  01
 • JULIAN
  BARNES
  Prozaik, novinář a překladatel JULIAN BARNES (1946) patří k nejvýraznějším autorům z řad britských šedesátníků a proslul jako „chameleon forem“. Rodák z Leicesteru vyrůstal na londýnském předměstí a po absolutoriu oxfordské Magdalen College nastoupil roku 1968 do redakce Oxford English Dictionary.
  01
 • MICHAEL
  CUNNINGHAM
  Americký prozaik MICHAEL CUNNINGHAM (1952) se narodil v Cincinnati ve státě Ohio, ale dětství prožil v kalifornské Pasadeně. Po studiích na Stanfordu a na University of Iowa rozvíjel svůj talent v kurzech tvůrčího psaní a prosazoval se ve vlivných časopisech.
  01
 • MICHAEL
  CHABON
  Americký spisovatel MICHAEL CHABON se narodil roku 1963 ve Washingtonu a vyrůstal v Marylandu. Absolvoval anglickou literaturu na Pittsburghské univerzitě a kurzy tvůrčího psaní na Kalifornské univerzitě v Irvine.
  01
 • MICHEL
  HOUELLEBECQ
  Francouzský spisovatel MICHEL HOUELLEBECQ se narodil roku 1958 na ostrově Réunion. Když mu bylo šest let, matka (povoláním anestezioložka) opustila rodinu a konvertovala k islámu.
  01
 • PAUL
  HARDING
  PAUL HARDING (1967) vedl kurzy tvůrčího psaní na Harvardu a na Univerzitě v Iowě, kterou sám předtím absolvoval. V letech 1990–1997 působil jako bubeník v kapele. Proslavil se ze dne na den: za svou prozaickou prvotinu Tuláci nečekaně získal o rok později Pulitzerovu cenu.
  01
 • SOFI
  OKSANEN
  Finsko-estonská spisovatelka SOFI OKSANEN (1977) vystudovala dramaturgii a literaturu na univerzitách v Jyväskylä a Helsinkách. Debutovala roku 2003 prózou Stalinovy krávy – dílo dosud vyšlo v devatenácti jazycích, česky roku 2012.
  01
 • ALAN
  HOLLINGHURST
  ALAN HOLLINGHURST (1954) vystudoval univerzitu v Oxfordu a v letech 1982–1995 pracoval jako redaktor literární přílohy londýnských Timesů. Debutoval r. 1988 románem Knihovna u bazénu, v němž ohromil otevřeností popisu života homosexuální komunity.
  01
 • DON
  DeLILLO
  DON DeLILLO (1936) se narodil v komunitě italských imigrantů v newyorském Bronxu. Po absolvování Fordham University pracoval pět let jako copywriter v agentuře Ogilvy & Mather. Debutoval až roku 1971; výrazně na sebe upozornil dílem Bílý šum (č. 1997), za nějž obdržel Národní knižní cenu.
  01
 • EL
  DOCTOROW
  E. L. DOCTOROW (celým jménem Edgar Lawrence Doctorow) je v současnosti jedním z nejoceňovanějších amerických autorů. Narodil se roku 1931 v New Yorku a svému rodnému městu zůstal v životě i tvorbě věrný.
  01
 • GABRIEL GARCÍA
  MÁRQUEZ
  GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ se narodil 6. 3. 1927 v Aracatace na karibském pobřeží Kolumbie. Zájem o literaturu a film spojoval s činností novinářskou, která ho jako dopisovatele kolumbijských a jiných latinskoamerických periodik dovedla do řady zemí Starého i Nového světa.
  01
 • HANA
  ANDRONIKOVÁ
  Vystudovala gymnázium ve Zlíně, pak Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obory angličtina a čeština. Po ukončení studia pracovala jako personální manažerka v zahraničních i českých firmách. V roce 1999 odešla z podnikatelské sféry a věnovala se literatuře.
  01
 • MAEVE
  BINCHY
  Patří mezi nejuznávanější, nejoblíbenější a komerčně nejúspěšnějších autorky z britských ostrovů. Její romantická díla byla přeložena do sedmatřiceti jazyků a vyšla v nákladu přes 40 milionů kusů.
  01
 • TEREZA
  BOUČKOVÁ
  Česká spisovatelka, scenáristka a publicistka. Studovala na dvouleté ekonomické škole, brzy ale přestoupila na Akademické gymnázium v Praze, kde v roce 1976 maturovala. Po maturitě podepsala Chartu 77.
  01
 • SANDRA
  BROWN
  Autorka romantických novel. Narodila se v texaském městě Waco a je autorem mnoha bestsellerů New York Times. Se svým manželem žije v Arlingtonu v Texasu.Vystudovala angličtinu a literatura, vystřídala řadu profesí.
  01
 • LORNA
  BYRNE
  Irská autorka má od nejútlejšího dětství výjimečnou schopnost vidět anděly a komunikovat s nimi. Od roku 2010, kdy vyšla česky její autobiografická kniha Andělé v mých vlasech, si získala nesmírné množství příznivců a obdivovatelů.
  01
 • RHONDA
  BYRNE
  Rhonda Byrne is an Australian television writer and producer, best known for her New Thought books The Secret(based on a film she produced of the same name) and its sequel The Power. She has also written The Magic.
  01
 • MEG
  CABOTOVÁ
  Vystudovala výtvarné umění v Indianě a přestěhovala se do New Yorku se záměrem stát se profesionální ilustrátorkou. To jí ale nevyšlo, a tak si v roce 1991 našla práci jako asistentka ředitele vysokoškolské koleje na New York University a začala psát romány.
  01
 • ROBYN
  CARROVÁ
  Carr never intended to become a writer. She studied nursing in college. She married her high school sweetheart just before he left for the US Air Force as a helicopter pilot during the Vietnam War. Carr followed her new husband from base to base...
  01
 • HARLAN
  COBEN
  Harlan Coben is an American author of mystery novels and thrillers. The plots of his novels often involve the resurfacing of unresolved or misinterpreted events in the past (such as murders, fatal accidents, etc.) and often have multiple plot twists.
  01
 • PATRICIA
  CORNWELLOVÁ
  Americká autorka se stala pro širší veřejnost známou díky svému pokusu o vyřešení záhady Jacka Rozparovače, jemuž věnovala mnoho úsilí a peněz. Po vystudování angličtiny pracovala jako policejní reportérka pro Charlotte Observer.
  01
 • ANDREA
  CREMEROVÁ
  Andrea Cremer prožila své dětství sněním v lesích a při jezerech severního Wisconsinu. Nyní žije v Minnesotě, ale spíše považuje za svůj domov,, kanadský štít "", než Středozápad. Andrea vždy milovala psaní a nikdy nepřestala psát.
  01
 • JENNIFER
  EGANOVÁ
  JENNIFER EGANOVÁ (1962) je americká prozaička a novinářka. Absolvovala anglickou literaturu na Uiversity of Pennsylvania, poté studovala dva roky v Cambridge. Publikovala povídky v časopisech The New Yorker nebo Harper´s.
  01
 • TOM
  EGELAND
  Působil téměř třicet let jako novinář mj. v hlavním norském deníku Aftenposten a také ve zpravodajské redakci norského televizního kanálu TV2. Souběžně psal a vydával řadu knih.
  01
 • JOY
  FIELDINGOVÁ
  Po ukončení univerzity se stala herečkou, působila na kanadských divadelních scénách a v televizi. Ambice ji zavedly do Hollywoodu, ale rozčarování urychlilo její návrat domů. Po několika scénářích se pustila do psaní románů a rychle si získala nadšené čtenáře.
  01
 • GILLIAN
  FLYNNOVÁ
  Gillian Flynn is an American author and former television critic for Entertainment Weekly. As of 2012, she has published three novels Sharp Objects (2006), Dark Places (2009), and Gone Girl (2012). Flynn, also referred to as Corman, lives in Chicago and grew up in Kansas City.
  01
 • KEN
  FOLLETT
  V sedmdesátých letech minulého století se Ken Follett dostal do tíživé finanční situace a tak se rozhodl, že zkusí něco stvořit. Jeho přítel napsal detektivku a dostal za ní 200 liber. Ken, tehdy ještě mladý reportér listu London Evening News, usoudil, že by si tak mohl trochu vylepšit příjem.
  01
 • ROALD
  DAHL
  Narodil v roce 1916 ve čtvrti Llandaffu (město Cardiff, Wales) norským rodičům, Haraldovi Dahlovi a Sofii Magdaleně Dahlové. Dahlova rodina se přestěhovala z Norska a usadila se v Cardiffu v osmdesátých letech 19. století.
  01
 • FREDERICK
  FORSYTH
  Frederik Forsyth je autorem mnoha vynikajících, převážně špionážních, románů. Jeho díla jsou plná napětí a dobrodružství, stejně jako Forsythův život. V šestnácti letech odešel do Španělska, aby pracoval jako toreador.
  01
 • JOSEF
  FOUSEK
  Spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf. Do povědomí české veřejnosti se poprvé zapsal jako host Miloslava Šimka v pořadech Divadla Semafor. Později s Miloslavem Šimkem spoluzakládal Divadlo Jiřího Grossmanna, kde také účinkoval až do roku 1998.
  01
 • LISA
  GARDNER
  V jejích thrillerech najdeme spoustu napětí, nezbytnou logiku, mrazivou brutalitu, radost z konečného vítězství dobra nad zlem a samozřejmě i pravou a nefalšovanou lásku. Svůj první román vydala Lisa ve věku pouhých dvaceti let.
  01
 • DORIS
  GOODWIN
  Doris Kearns Goodwin (born Doris Helen Kearns) is a Pulitzer Prize-winning American biographer, historian, and an oft-seen political commentator. She is the author of biographies of several U.S. Presidents, including Lyndon Johnson and the American Dream
  01
 • JIŘÍ
  HANIBAL
  Své dětství a mládí strávil v rodném Táboře, zde také v roce 1948 odmaturoval. V letech 1948–1953 studoval na pražské FAMU. V československém filmu začínal nejprve jako asistent režie a pomocný režisér s Vojtěchem Jasným, Karlem Kachyňou, Zbyňkem Brynychem a Martinem Fričem.
  01
 • TAMI
  HOAG
  Publikovat začala koncem 80tých let, a navzdory tomu, že těžiště jejích tehdejších příběhů tvořily příběhy o lásce, proslulosti dosáhla především svými napínavými romány s kriminální zápletkou.
  01
 • JOANNE
  HARRIS
  Narodila se v Yorkshire v Anglie. Díky francouzké matce a anglickému otci, byl její rodinný život naplněný jídlem a folklórem, prostředí, které by hrálo klíčovou roli ve vývoji jejích románů. Věnovala se zaměstnáním jako např.: rocková hudebnice, bylinkářka, nebo účetní.
  01
banner banner banner