banner banner banner

Vyberte z nabídky:

Knihománie startuje již popáté. Letos opět přinese 22 knižních novinek

Praha 16. října 2014 – Čtrnáct tuzemských nakladatelů uvede 22. října na trh 22 novinek, které patří k tomu nejzajímavějšímu, co se chystá na podzimní knižní sezonu. Začne tak pátý ročník Knihománie, která potrvá do 22. listopadu. Dvanáct z nových titulů je původní česká tvorba. Zahrnuje mimo jiné novou knihu Marka Ebena, autobiografii Sáry Saudkové nebo pokračování Deníčku moderního fotra. Zahraniční literaturu zastupují bestsellery od Haruki Murakamiho, Jussi Adler-Olsena, Alexandry Potter nebo Johna Greena. Vedle sebe se představí thrillery, biografie, romány pro ženy, kuchařky, knihy pro děti i antistresové omalovánky. K nákupu každého z 22 titulů čtenáři dostanou jako dárek knihu křížovek a těšit se mohou také na autogramiády autorů.

Knihománie se letos koná již popáté. Jsme rádi, že se stala tradicí a je očekávaným pilířem předvánoční knižní sezóny. Pro čtenáře je vítaným pomocníkem a zájem nakladatelů i knihkupců o účast v ní stále roste. Uvádí na trh 22 silných titulů, přičemž hned 12 z nich má letos předního českého autora,“ říká Josef Pulchart, obchodní ředitel společnosti Euromedia Group, která Knihománii pořádá.

Mezi tituly tuzemských autorů je i kniha oblíbeného moderátora Marka Ebena, který se svým typickým humorem a nadhledem zpovídá 23 osobností, které byly hostem jeho pořadu Na plovárně.

Až brutálně upřímnou a sarkastickou zpověď od raného dětství po současnost nabízí čtenářům ve své autobiografii Ta zrzavá fotografka Sára Saudková. Milovníci memoárů se mohou začíst také do humorné zpovědi Františka Ringo Čecha či autorizovaného životopisu fotbalisty Davida Lafaty.

Dominik Landsman se představí s pokračováním dnes již kultovního Deníčku moderního fotra a Magda Váňová s románem Herečka. Na dětské čtenáře čeká knížka Z pohádkové postýlky od legendárního tandemu Jiří Žáček – Adolf Born, souborné vydání tří knih o Ferdovi Mravencovi nebo čtrnáctá souborná kniha Čtyřlístku.

Roman Vaněk, jehož kuchařky byly v posledních letech nejprodávanějšími tituly Knihománie, letos představí hned dvě knihy – populárně naučnou publikaci Jídlo s. r. o. a Pražskou kuchařku, která na téměř 700 stranách nabízí 50 receptů doplněných o fotografie a příběhy ze současné Prahy. Novou kuchařku nabízí také Zdeněk Pohlreich, který tentokrát nechá nahlédnout do své domácí kuchyně.

Zahraniční literaturu v letošní Knihománii reprezentuje 10 titulů. Nechybí mezi nimi novinka Haruki Murakamiho, který se představí souborem sedmi povídek Muži, kteří nemají ženy, ani nový případ oddělení Q od dánského autora Jussi Adler-Olsena.

Thrillery zastupuje titul Dívka ve vlaku, který v zahraničí trhá rekordy v rychlosti prodeje a kritici jej přirovnávají ke Zmizelé Gillian Flynn. Napětí čtenáři najdou také v knize Pekelná krev autorské dvojice Rollins & Cantrellová.

Zejména ženské čtenářky potěší nové romány oblíbených britských autorek Jojo Moyesové a Alexandry Potter nebo novinka nejprodávanější slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové.

Literaturu nejen pro náctileté zastupují vánoční příběhy Sněží, sněží, na kterých se autorsky podílel také John Green a román Důvod dýchat Američanky Rebeccy Donovanové.

Novinky Knihománie 2015 se na pultech knihkupectví objeví 22. října. Do 22. listopadu ke každé z nich knihkupec zapojený do projektu zdarma přidá knihu 300 švédských křížovek + 50 osmisměrek.Vedle toho jsou u většiny zúčastněných knihkupců připraveny slevové kupony.  Se všemi doporučovanými tituly Knihománie se čtenáři mohou seznámit ve speciální brožuře, kterou jim zdarma poskytne jejich knihkupec nebo na webu knihomanie.cz.

_____________________________________________________________________

Přehled titulů Knihománie 2015

 

Marek Eben s obvyklým humorem, nadhledem a taktem

Marek Eben: Marek Eben a hosté Na plovárně (Práh)

Oblíbený moderátor zpovídá 23 osobností z řad umělců, vědců, sportovců, ochránců přírody, historiků a válečných veteránů.

Objevte, co úžasného dokázali lidé téměř neznámí a jakou tichou radost či bolest v sobě nosí lidé velmi známí. Petr Šabach, Geraldine Chaplinová, Petr Janda, Vavřinec Hradilek, Jakub Vágner, Robert Kvaček a mnoho dalších osobností v celobarevné dárkové knize plné příběhů, myšlenek i fotografií.

Česká současná | 256 stran | 399 Kč

 

Upřímná a zábavná zpověď stárnoucího rockera

František Ringo Čech: Generace Beatles 2 (Ikar)

František Ringo Čech oslavil sedmdesátku a k narozeninám si nadělil druhou memoárovou knihu. Čtenáře opět pobaví koláž satirických komentářů, dopisů, vzpomínek a rozhovorů z hudebního, divadelního a televizního světa i ryze soukromé a osobité postřehy.

Humor | 496 stran | 299 Kč

 

Autorizovaný životopis Davida Lafaty

Karel Felt: Kanonýr LAFI (Gutenberg)

Fotbalový kanonýr z jihu Čech má na svém kontě již přes 900 gólů. S neuvěřitelnou lehkostí se zbavuje obránců a dává góly, o kterých se vypráví týdny i měsíce. Svými sportovními výkony, ale i vystupováním mimo hřiště, může být vzorem pro každého malého kluka.

Biografie | 216 stran | 299 Kč

 

Láska, nenávist a to mezi tím

Sára Saudková: Ta zrzavá (Mladá fronta)

Autorka píše z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit. Osudové setkání s Mužem, mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků a blížící se tragédie, ke které se nezvratně schyluje. Anebo ne?

Biografie | 296 stran | 299 Kč

 

 

Vše o tajuplném vzniku potravin krok za krokem

Roman Vaněk: Jídlo s. r. o. (Prakul)

Kniha boří některé mýty a díky moderním technologiím v mobilních telefonech zároveň zdarma zprostředkovává dobrodružnou cestu výroby nejen stovkami barevných fotografií, ale i krátkými filmy! Školáci tak budou moci během výuky legálně vytáhnout z aktovek své „chytré“ telefony a nechat se filmově přenést do světa výroby. Kniha se tak může stát výbornou učební pomůckou nejen pro malé, ale i velké čtenáře.

Populárně naučná | 192 stran | 399 Kč

 

Povinná četba nejen pražských labužníků

Roman Vaněk: Pražská kuchařka (Prakul)

Díky zachycení pomyslného zlomku času by tato „kuchařka“ fotografií, příběhů a receptů měla ukázat současnému širokému okolí i těm, kteří přijdou po nás, jak lidé v určité době pracovali, jak smýšleli, jak vypadali, co vařili. Téměř 700 stran, 700 fotografií, 90 příběhů, 50 receptů restaurací včetně jídelních lístků významných státních návštěv a receptů pokrmů z Pražského hradu nabízí tato kniha poprvé široké veřejnosti.

Kuchařka | 688 stran | 999 Kč

 

Od snídaně po večeři, aneb co vaří Zdeněk Pohlreich doma

Zdeněk Pohlreich: Moje domácí kuchyně (Sevruga)

Nejčastější otázka, kterou Zdeněk Pohlreich dostává, zní, jestli doma vaří. „Ano, vařím a rád, i když jako každý mám několik jídel, která vařím pořád dokola.“ Ta nejoblíbenější předkládá v nové kuchařce. Nechá vás nahlédnout nejen pod pokličku, ale i do svého soukromí. Součástí knihy je obrázkový obsah s QR kódem pro snadné načtení nákupního seznamu chytrým telefonem.

Kuchařka | 184 stran | 399 Kč

 

Dárkové balení antistresových omalovánek + ZDARMA pastelky

Jenean Morrisonová: 2x Antistresové omalovánky s pastelkami (Ikar)

Připojte se i vy k celosvětovému fenoménu! Nádherné obrazce světoznámé umělkyně můžete vybarvovat celé hodiny. Vámi zvolené barevné kombinace budou navíc vždy jedinečným originálem. Překrásné motivy si můžete vybarvit přiloženými pastelkami – není tedy nutné na nic čekat, stačí jen otevřít omalovánky a začít!

Zábava | 2x 104 stran | 398 Kč

 

Murakamiho povídky překročí vaše očekávání

Haruki Murakami: Muži, kteří nemají ženy (Odeon)

Sedm povídek sbírky spojuje téma osamění mužů. Murakami vykreslil trápení hrdinů s jejich osudovými láskami v různém věku a postavení. Všichni se nacházejí v rozličných životních situacích, ale všichni jsou nějak poznamenaní duchem ztracených žen…

Světová současná | 248 stran | 269 Kč

 

 

 

 

Oddělení Q znovu v pohotovosti

Jussi Adler-Olsen: Nesmírný (Host)

Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedm­náct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému protivníkovi.

Napětí| 575 stran | 349 Kč

 

Vše se rozhodne v branách pekla

Po celém světě roste počet vražedných útoků na nevinné lidi. Archeoložka Erin Grangerová i její společníci voják Jordan Stone a kněz Rhun Korza musí rozluštit, co po nich žádá Krvavé evangelium, a následně příkaz splnit, jinak se pekelná brána otevře.

Napětí | 349 stran | 368 Kč

 

KNIHA ROKU 2015! Thriller trhající rekordy v rychlosti prodeje

Paula Hawkins: Dívka ve vlaku (Ikar)

Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den se jí naskýtá letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak…

Napětí | 328 stran | 349 Kč

 

Originální a zábavné strasti otce na mateřské pokračují!

Dominik Landsman: Deníček moderního fotra 2 (Ikar)

Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra. Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především neunavitelně přemýšlí, čím by svého fotra konečně dostal do blázince.

Humor| 192 stran | 229 Kč

 

Novinka nejprodávanější slovenské autorky

Táňa Keleová­‑Vasilková: Co to bude? (Noxi)

Jana pracuje v kadeřnictví, její dcera Zorka ve vedlejším kosmetickém salonu. Žijí ve světě bez mužů. Po náhlém úmrtí mladší sestry Marie si Jana k sobě nastěhuje švagra a malou Sáru, svoji milovanou neteř. Život mámy a dcery se tím od základu změní…

Společenský román | 248 stran | 269 Kč

 

Kdo je na slunci, vrhá dlouhý stín

Magda Váňová: Herečka (Šulc-Švarc)

Román vtáhne čtenáře do vzrušujícího života herečky Žofie Beladové. Největší štěstí našla v lidech, které měla ráda, přestože se v nich i zklamala. Něco se v jejím životě protichůdně opakuje, ale vše doopravdy prožité se nikdy nezmění.

Česká současná | 368 stran | 330 Kč

 

Romantika, kterou miluje svět

Jojo Moyesová: Dívka, již jsi tu zanechal (Ikar)

Autorka bestsellerů Než jsem tě poznalaPoslední dopis od tvé lásky přichází s příběhem dvou žen žijících v různých stoletích, ale shodně bojujících za to, co milují nejvíce. Dechberoucí příběh lásky, ztráty a obětí vás zasáhne přímo do srdce.

Román o lásce | 432 stran | 349 Kč

 

Funguje pradávný rituál na zlomené srdce?

Alexandra Potter: Tentokrát to bude jinak (Kristián)

Znáte nejnovější recept Alexandry Potter na zlomené srdce? Až budou na Silvestra hodiny odbíjet půlnoc, hodíte do ohně všechno, co vám připomíná ztracenou lásku, a nahlas vyslovíte přání: „Kéž bych ho nikdy nepotkala“. Tess Connellyová jej vyzkoušela na vlastní kůži.

Společenský román | 384 stran | 279 Kč

 

Láska je šancí na vykoupení se z pekla

Rebecca Donovanová: Důvod dýchat (Lucka Bohemia)

Emma patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo tak nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti. Nečekaná láska ji donutí uvědomit si, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život.

Young Adult | 448 stran | 349 Kč

 

Vánoční příběhy Johna Greena a jeho přátel

Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete, čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla!

Young Adult | 264 stran | 299 Kč

 

Souborné vydání tří slavných knih o mravenčím šikulovi

Ondřej Sekora: Knížka Ferdy Mravence (Knižní klub)

Ferda si poradí s pracemi všeho druhu: zapřáhne do kočáru pana Hlemýždě, ochočí si zeleného koníka, uspořádá hostinu pro rodinu malých ploštiček, nešťastně se zamiluje a nakonec jen taktak unikne nespravedlivému výprasku a uprchne do světa. Ale Ferda by nebyl Ferda, kdyby si se vším neporadil.

Pro děti | 224 stran | 349 Kč

 

Povídání pro snílky z pohádkové postýlky s barevnými obrázky

Jiří Žáček, Adolf Born: Z pohádkové postýlky (Šulc-Švarc)

Kniha přenese děti do kouzelného světa pohádek. Jak přesně to v pohádkovém světě vypadá, zachytil ve svých ilustracích Adolf Born, a co všechno se tam děje, vypráví Jiří Žáček. Jeho pohádková řeč je dětem milá. Je blízká fantazii dětských snílků, kteří mají radost, když tajemství a kouzla pomohou, aby všechno dobře dopadlo.

Pro děti | 192 stran | 399 Kč

 

Velká souborná kniha příběhů Čtyřlístku z roku 1998

Čtrnáctá souborná kniha Čtyřlístku vám přináší čtrnáct příběhů čtveřice našich kamarádů. Prožijeme s nimi veselá i vtipná dobrodružství v Africe, pod mořskou hladinou, při filmování, na poušti či v miniaturním světě. Všude tam uplatní svoji chytrost, nebojácnost i humor. S naší novou knížkou se rozhodně nudit nebudete.

Pro děti | 144 stran | 420 Kč

 

 

Přehled akcí Knihománie 2015

 

 • 17:30 autogramiáda Zdeňka Pohlreicha

Olomouc, Knihy Dobrovský, Galerie Šantovka, Polská 120/1

 • 16:30 křest knihy Deníček moderního fotra 2 Dominika Landsmana

Praha - Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41

 • 17:00 Autogramiáda Davida Lafaty a Karla Felta

Praha - Oficiální fanshop HC Sparta Praha, Za elektrárnou 419

 • 16:00 křest knihy Z pohádkové postýlky spojený s autogramiádouJiřího Žáčka a Adolfa Borna

Říčany  - Letňák 2015 - Centrum Na Fialce, Mánesova 2530/3a

 • 17:30 autogramiáda Romana Vaňka

Praha - Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22

 • 16:00 autogramiáda Romana Vaňka

Ostrava - Knihcentrum.cz - Dům Knihy, Smetanovo náměstí 8

 • 17:00 křest knihy Ta zrzavá Sáry Saudkové

Praha - Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41

 • 17:00 autogramiáda Romana Vaňka

Brno - Knihy Dobrovský, Joštova 6

 • 17:00 autogramiáda Zdeňka Pohlreicha

Praha - Knihy Dobrovský, OC Arkády Pankrác, Na Pankráci 86

 • 16:00 křest knihy Marek Eben a hosté Na plovárně spojený s autogramiádou Marka Ebena

Praha - Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41

 • 16:30 autogramiáda Romana Vaňka

Brno – Barvič a Novotný, Masarykova 26

 • 17:30 autogramiáda Zdeňka Pohlreicha

Brno - Knihy Dobrovský, Galerie Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1

 • 15:00 autogramiáda Zdeňka Pohlreicha

Plzeň – Knihy Dobrovský, OC Plzeň, Rokycanská 128

 

_____________________________________________________________________Knihománie je projekt zaměřený na podporu prodeje knih na českém trhu. Inicioval ho přední český nakladatel a distributor Euromedia Group. První ročník proběhl na jaře roku 2012 a úspěšně se opakoval i na podzim roku 2012, 2013 a 2014. V letošním roce proběhne Knihománie již popáté. Více informací na www.knihomanie.cz.

Euromedia Group, k. s. (dále jen EMG) patří mezi největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub, Odeon, Ikar, Universum a YOLI. Pod názvem Knižní klub provozuje EMG čtenářský klub, který má přibližně 200 000 členů. EMG je vlastníkem knižního velkoobchodu, internetového knihkupectví bux.cz a obchodu s elektronickými knihami ebux.cz. Od 1. března 1999 je generálním ředitelem společnosti Ing. Andreas Kaulfuss, MBA. Majitelem EMG je společnost Arraviet, s.r.o.

Informační servis pro novináře:

Zuzana Turňová, tel.: + 420 724 267 531, e-mail: turnova.zuzana@euromedia.cz

 • HARUKI
  MURAKAMI
  Je považován za jednoho z nejvýznamnějších japonských spisovatelů současnosti. Když se z náhlého popudu rozhodl a začal psát svůj první román, těžko mohl někdo tušit, jak významným autorem se záhy stane.
  01
 • HOWARD
  JACOBSON
  Anglický spisovatel a novinář HOWARD JACOBSON (1942) vyrůstal v dělnické čtvrti v neortodoxní židovské rodině. Po studiu v Cambridge vykročil na akademickou dráhu, přednášel mimo jiné v australském Sydney.
  01
 • CHUCK
  PALAHNIUK
  Americký spisovatel CHUCK PALAHNIUK (1962) vystudoval žurnalistiku, ale nastoupil do továrny na nákladní automobily, kde pracoval třináct let. Jeho prvním literárním pokusem byl román Neviditelné nestvůry, s nímž ho však v nakladatelství odmítli.
  01
 • IAN
  McEWAN
  Anglického prozaika IANA McEWANA (1948) není třeba obšírně představovat, protože patří k nejvýznamnějším ostrovním spisovatelům své generace a zájem českých čtenářů tomu odpovídá.
  01
 • JENNIFER
  EGANOVÁ
  JENNIFER EGANOVÁ (1962) je americká prozaička a novinářka. Absolvovala anglickou literaturu na Uiversity of Pennsylvania, poté studovala dva roky v Cambridge. Publikovala povídky v časopisech The New Yorker nebo Harper´s.
  01
 • JOHN
  IRVING
  JOHN IRVING se narodil v Exeteru roku 1942. Studoval na řadě univerzit (Pittsburgh, Vídeň, New Hampshire, Iowa) a až do 70. let tam také přednášel. První román Svobodu medvědům vydal roku 1968 (č. 1994), nedlouho poté následovaly další dvě knihy.
  01
 • JUAN
  MARSÉ
  Katalánský a španělský spisovatel JUAN MARSÉ se narodil v Barceloně roku 1933 jako Juan Faneca Roca. Vyučil se zlatníkem a pracoval ve šperkařské dílně. Četba dobrodružných knih ho přivedla k literatuře.
  01
 • JULIAN
  BARNES
  Prozaik, novinář a překladatel JULIAN BARNES (1946) patří k nejvýraznějším autorům z řad britských šedesátníků a proslul jako „chameleon forem“. Rodák z Leicesteru vyrůstal na londýnském předměstí a po absolutoriu oxfordské Magdalen College nastoupil roku 1968 do redakce Oxford English Dictionary.
  01
 • MICHAEL
  CUNNINGHAM
  Americký prozaik MICHAEL CUNNINGHAM (1952) se narodil v Cincinnati ve státě Ohio, ale dětství prožil v kalifornské Pasadeně. Po studiích na Stanfordu a na University of Iowa rozvíjel svůj talent v kurzech tvůrčího psaní a prosazoval se ve vlivných časopisech.
  01
 • MICHAEL
  CHABON
  Americký spisovatel MICHAEL CHABON se narodil roku 1963 ve Washingtonu a vyrůstal v Marylandu. Absolvoval anglickou literaturu na Pittsburghské univerzitě a kurzy tvůrčího psaní na Kalifornské univerzitě v Irvine.
  01
 • MICHEL
  HOUELLEBECQ
  Francouzský spisovatel MICHEL HOUELLEBECQ se narodil roku 1958 na ostrově Réunion. Když mu bylo šest let, matka (povoláním anestezioložka) opustila rodinu a konvertovala k islámu.
  01
 • PAUL
  HARDING
  PAUL HARDING (1967) vedl kurzy tvůrčího psaní na Harvardu a na Univerzitě v Iowě, kterou sám předtím absolvoval. V letech 1990–1997 působil jako bubeník v kapele. Proslavil se ze dne na den: za svou prozaickou prvotinu Tuláci nečekaně získal o rok později Pulitzerovu cenu.
  01
 • SOFI
  OKSANEN
  Finsko-estonská spisovatelka SOFI OKSANEN (1977) vystudovala dramaturgii a literaturu na univerzitách v Jyväskylä a Helsinkách. Debutovala roku 2003 prózou Stalinovy krávy – dílo dosud vyšlo v devatenácti jazycích, česky roku 2012.
  01
 • ALAN
  HOLLINGHURST
  ALAN HOLLINGHURST (1954) vystudoval univerzitu v Oxfordu a v letech 1982–1995 pracoval jako redaktor literární přílohy londýnských Timesů. Debutoval r. 1988 románem Knihovna u bazénu, v němž ohromil otevřeností popisu života homosexuální komunity.
  01
 • DON
  DeLILLO
  DON DeLILLO (1936) se narodil v komunitě italských imigrantů v newyorském Bronxu. Po absolvování Fordham University pracoval pět let jako copywriter v agentuře Ogilvy & Mather. Debutoval až roku 1971; výrazně na sebe upozornil dílem Bílý šum (č. 1997), za nějž obdržel Národní knižní cenu.
  01
 • EL
  DOCTOROW
  E. L. DOCTOROW (celým jménem Edgar Lawrence Doctorow) je v současnosti jedním z nejoceňovanějších amerických autorů. Narodil se roku 1931 v New Yorku a svému rodnému městu zůstal v životě i tvorbě věrný.
  01
 • GABRIEL GARCÍA
  MÁRQUEZ
  GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ se narodil 6. 3. 1927 v Aracatace na karibském pobřeží Kolumbie. Zájem o literaturu a film spojoval s činností novinářskou, která ho jako dopisovatele kolumbijských a jiných latinskoamerických periodik dovedla do řady zemí Starého i Nového světa.
  01
 • HANA
  ANDRONIKOVÁ
  Vystudovala gymnázium ve Zlíně, pak Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obory angličtina a čeština. Po ukončení studia pracovala jako personální manažerka v zahraničních i českých firmách. V roce 1999 odešla z podnikatelské sféry a věnovala se literatuře.
  01
 • MAEVE
  BINCHY
  Patří mezi nejuznávanější, nejoblíbenější a komerčně nejúspěšnějších autorky z britských ostrovů. Její romantická díla byla přeložena do sedmatřiceti jazyků a vyšla v nákladu přes 40 milionů kusů.
  01
 • TEREZA
  BOUČKOVÁ
  Česká spisovatelka, scenáristka a publicistka. Studovala na dvouleté ekonomické škole, brzy ale přestoupila na Akademické gymnázium v Praze, kde v roce 1976 maturovala. Po maturitě podepsala Chartu 77.
  01
 • SANDRA
  BROWN
  Autorka romantických novel. Narodila se v texaském městě Waco a je autorem mnoha bestsellerů New York Times. Se svým manželem žije v Arlingtonu v Texasu.Vystudovala angličtinu a literatura, vystřídala řadu profesí.
  01
 • LORNA
  BYRNE
  Irská autorka má od nejútlejšího dětství výjimečnou schopnost vidět anděly a komunikovat s nimi. Od roku 2010, kdy vyšla česky její autobiografická kniha Andělé v mých vlasech, si získala nesmírné množství příznivců a obdivovatelů.
  01
 • RHONDA
  BYRNE
  Rhonda Byrne is an Australian television writer and producer, best known for her New Thought books The Secret(based on a film she produced of the same name) and its sequel The Power. She has also written The Magic.
  01
 • MEG
  CABOTOVÁ
  Vystudovala výtvarné umění v Indianě a přestěhovala se do New Yorku se záměrem stát se profesionální ilustrátorkou. To jí ale nevyšlo, a tak si v roce 1991 našla práci jako asistentka ředitele vysokoškolské koleje na New York University a začala psát romány.
  01
 • ROBYN
  CARROVÁ
  Carr never intended to become a writer. She studied nursing in college. She married her high school sweetheart just before he left for the US Air Force as a helicopter pilot during the Vietnam War. Carr followed her new husband from base to base...
  01
 • HARLAN
  COBEN
  Harlan Coben is an American author of mystery novels and thrillers. The plots of his novels often involve the resurfacing of unresolved or misinterpreted events in the past (such as murders, fatal accidents, etc.) and often have multiple plot twists.
  01
 • PATRICIA
  CORNWELLOVÁ
  Americká autorka se stala pro širší veřejnost známou díky svému pokusu o vyřešení záhady Jacka Rozparovače, jemuž věnovala mnoho úsilí a peněz. Po vystudování angličtiny pracovala jako policejní reportérka pro Charlotte Observer.
  01
 • ANDREA
  CREMEROVÁ
  Andrea Cremer prožila své dětství sněním v lesích a při jezerech severního Wisconsinu. Nyní žije v Minnesotě, ale spíše považuje za svůj domov,, kanadský štít "", než Středozápad. Andrea vždy milovala psaní a nikdy nepřestala psát.
  01
 • JENNIFER
  EGANOVÁ
  JENNIFER EGANOVÁ (1962) je americká prozaička a novinářka. Absolvovala anglickou literaturu na Uiversity of Pennsylvania, poté studovala dva roky v Cambridge. Publikovala povídky v časopisech The New Yorker nebo Harper´s.
  01
 • TOM
  EGELAND
  Působil téměř třicet let jako novinář mj. v hlavním norském deníku Aftenposten a také ve zpravodajské redakci norského televizního kanálu TV2. Souběžně psal a vydával řadu knih.
  01
 • JOY
  FIELDINGOVÁ
  Po ukončení univerzity se stala herečkou, působila na kanadských divadelních scénách a v televizi. Ambice ji zavedly do Hollywoodu, ale rozčarování urychlilo její návrat domů. Po několika scénářích se pustila do psaní románů a rychle si získala nadšené čtenáře.
  01
 • GILLIAN
  FLYNNOVÁ
  Gillian Flynn is an American author and former television critic for Entertainment Weekly. As of 2012, she has published three novels Sharp Objects (2006), Dark Places (2009), and Gone Girl (2012). Flynn, also referred to as Corman, lives in Chicago and grew up in Kansas City.
  01
 • KEN
  FOLLETT
  V sedmdesátých letech minulého století se Ken Follett dostal do tíživé finanční situace a tak se rozhodl, že zkusí něco stvořit. Jeho přítel napsal detektivku a dostal za ní 200 liber. Ken, tehdy ještě mladý reportér listu London Evening News, usoudil, že by si tak mohl trochu vylepšit příjem.
  01
 • ROALD
  DAHL
  Narodil v roce 1916 ve čtvrti Llandaffu (město Cardiff, Wales) norským rodičům, Haraldovi Dahlovi a Sofii Magdaleně Dahlové. Dahlova rodina se přestěhovala z Norska a usadila se v Cardiffu v osmdesátých letech 19. století.
  01
 • FREDERICK
  FORSYTH
  Frederik Forsyth je autorem mnoha vynikajících, převážně špionážních, románů. Jeho díla jsou plná napětí a dobrodružství, stejně jako Forsythův život. V šestnácti letech odešel do Španělska, aby pracoval jako toreador.
  01
 • JOSEF
  FOUSEK
  Spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf. Do povědomí české veřejnosti se poprvé zapsal jako host Miloslava Šimka v pořadech Divadla Semafor. Později s Miloslavem Šimkem spoluzakládal Divadlo Jiřího Grossmanna, kde také účinkoval až do roku 1998.
  01
 • LISA
  GARDNER
  V jejích thrillerech najdeme spoustu napětí, nezbytnou logiku, mrazivou brutalitu, radost z konečného vítězství dobra nad zlem a samozřejmě i pravou a nefalšovanou lásku. Svůj první román vydala Lisa ve věku pouhých dvaceti let.
  01
 • DORIS
  GOODWIN
  Doris Kearns Goodwin (born Doris Helen Kearns) is a Pulitzer Prize-winning American biographer, historian, and an oft-seen political commentator. She is the author of biographies of several U.S. Presidents, including Lyndon Johnson and the American Dream
  01
 • JIŘÍ
  HANIBAL
  Své dětství a mládí strávil v rodném Táboře, zde také v roce 1948 odmaturoval. V letech 1948–1953 studoval na pražské FAMU. V československém filmu začínal nejprve jako asistent režie a pomocný režisér s Vojtěchem Jasným, Karlem Kachyňou, Zbyňkem Brynychem a Martinem Fričem.
  01
 • TAMI
  HOAG
  Publikovat začala koncem 80tých let, a navzdory tomu, že těžiště jejích tehdejších příběhů tvořily příběhy o lásce, proslulosti dosáhla především svými napínavými romány s kriminální zápletkou.
  01
 • JOANNE
  HARRIS
  Narodila se v Yorkshire v Anglie. Díky francouzké matce a anglickému otci, byl její rodinný život naplněný jídlem a folklórem, prostředí, které by hrálo klíčovou roli ve vývoji jejích románů. Věnovala se zaměstnáním jako např.: rocková hudebnice, bylinkářka, nebo účetní.
  01
banner banner banner