Vyberte z nabídky:
Žena, která hovoří s anděly, opět v Praze
Praha 11. března 2015 – Irská mystička a spisovatelka Lorna Byrneová, která má od nejútlejšího dětství výjimečný dar vidět anděly a komunikovat s nimi, po dvou letech opět přijíždí do Prahy. Představí zde svou poslední knihu Nebeská láska, ve které poskytuje jedinečný pohled na lásku, její původ a význam v životě člověka. Veřejnost se má možnost s Lornou Byrneovou setkat v Praze hned dvakrát. V neděli 22. března v Kongresovém centru Praha, kde v rámci své přednášky požehná tisícovce lidí, a o den později od 16 hodin na autogramiádě v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. V dalších dnech pak navštíví Slovensko a Maďarsko.
Lorna Byrneová poprvé navštívila Prahu v roce 2013 a setkala se zde s nadšeným přijetím. Její příznivci tehdy beznadějně vyprodali Velký sál Lucernya podobně je tomu i letos. Tisíc vstupenek na její přednášku v Kongresovém centru Praha se vyprodalo během 24 minut.
„Zájem o setkání s Lornou Byrneovou je opravdu enormní. Její přednášku jsme letos přesunuli do větších prostor Kongresového centra, ale i tak se vyprodala v rekordně krátkém čase,“ informoval Zdeněk Novák, marketingový ředitel společnosti Euromedia Group, pod níž patří nakladatelství Knižní klub, které v Česku Lorniny knihy vydává.
Andělé jsou moji učitelé a přátelé
Lorna Byrneová se narodila v březnu roku 1955 v chudé dublinské rodině. Již předtím, než se naučila mluvit, začala vídat anděly a komunikovat s nimi – vidí je tak jasně jako my ostatní vidíme jiné lidi. „Andělé, které jsem vídala, měli někdy lidskou podobu, ale i tehdy měli většinou křídla a nohama se nedotýkali země; a měli uvnitř jakýsi žár. Jindy se andělé lidem vůbec nepodobali a vypadali jako ostré, jasné světlo“, vysvětluje Lorna.
Andělé také přivedli Lornu k myšlence napsat její první knihu Andělé v mých vlasech, na které začala pracovat v roce 2003, a to i přes to, že je dyslektička a má jen základní vzdělání. I přes tento handicap však svůj příběh převedla úspěšně do knižní podoby a v květnu 2008 vyšli Andělé v mých vlasech v Británii a Irsku. Dnes je Lornina autobiografie Andělé v mých vlasech mezinárodním bestsellerem. Byla přeložena do třiceti jazyků a vyšla ve více než padesáti zemích. Podobný úspěch zaznamenaly i její další knihy – Schody do nebe, Andělské poselství naděje a nejnovější Nebeská láska. V Česku se jich dohromady prodalo více než 120 tisíc výtisků.
Lornu provází andělé celý její život. „Byli moji učitelé, moji přátelé – a jsou jimi dodnes,“ uvádí Lorna.
Ve své poslední knize Nebeská láska Lorna poprvé mluví o tom, že kromě andělů vidí také lásku. „V této knize jsem popsala, jak vidím lásku jako fyzickou sílu, jak pozoruji zářící novorozence plné čisté lásky a jak vidím většinu dospívajících a dospělých s něčím, co vypadá jako průhledné železné pásy kolem těla na úrovni srdce, které tu lásku omezují,“ říká Lorna.
_____________________________________________________________________
Akce v rámci turné Lorny Byrneové v ČR:
PŘEDNÁŠKA:
Čas: 22. března 2015 od 14 hodin Místo: Kongresové centrum Praha – Společenský sál, 5. května 65, Praha 4, vchod č. 5
Prodej vstupenek: www.ticketstream.cz – Momentálně nejsou volné vstupenky
AUTOGRAMIÁDA:
23. března 2015 od 16 hodin v Plaáci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1
Knižní klub (dále jen KK) patří do portfolia společnosti Euromedia Group, k. s. Je její nejstarší nakladatelskou značkou. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg.
Informace pro novináře a recenzní výtisky:
Markéta Daxnerová, tel.: + 420 731 451 388, e-mail: daxnerova.marketa@euromedia.cz
-
Prozaik, novinář a překladatel JULIAN BARNES (1946) patří k nejvýraznějším autorům z řad britských šedesátníků a proslul jako „chameleon forem“. Rodák z Leicesteru vyrůstal na londýnském předměstí a po absolutoriu oxfordské Magdalen College nastoupil roku 1968 do redakce Oxford English Dictionary.
-
Americký prozaik MICHAEL CUNNINGHAM (1952) se narodil v Cincinnati ve státě Ohio, ale dětství prožil v kalifornské Pasadeně. Po studiích na Stanfordu a na University of Iowa rozvíjel svůj talent v kurzech tvůrčího psaní a prosazoval se ve vlivných časopisech.
-
Francouzský spisovatel MICHEL HOUELLEBECQ se narodil roku 1958 na ostrově Réunion. Když mu bylo šest let, matka (povoláním anestezioložka) opustila rodinu a konvertovala k islámu.
-
ALAN HOLLINGHURST (1954) vystudoval univerzitu v Oxfordu a v letech 1982–1995 pracoval jako redaktor literární přílohy londýnských Timesů. Debutoval r. 1988 románem Knihovna u bazénu, v němž ohromil otevřeností popisu života homosexuální komunity.
-
DON DeLILLO (1936) se narodil v komunitě italských imigrantů v newyorském Bronxu. Po absolvování Fordham University pracoval pět let jako copywriter v agentuře Ogilvy & Mather. Debutoval až roku 1971; výrazně na sebe upozornil dílem Bílý šum (č. 1997), za nějž obdržel Národní knižní cenu.
-
GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ se narodil 6. 3. 1927 v Aracatace na karibském pobřeží Kolumbie. Zájem o literaturu a film spojoval s činností novinářskou, která ho jako dopisovatele kolumbijských a jiných latinskoamerických periodik dovedla do řady zemí Starého i Nového světa.
-
Vystudovala gymnázium ve Zlíně, pak Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obory angličtina a čeština. Po ukončení studia pracovala jako personální manažerka v zahraničních i českých firmách. V roce 1999 odešla z podnikatelské sféry a věnovala se literatuře.
-
Americká autorka se stala pro širší veřejnost známou díky svému pokusu o vyřešení záhady Jacka Rozparovače, jemuž věnovala mnoho úsilí a peněz. Po vystudování angličtiny pracovala jako policejní reportérka pro Charlotte Observer.
-
Po ukončení univerzity se stala herečkou, působila na kanadských divadelních scénách a v televizi. Ambice ji zavedly do Hollywoodu, ale rozčarování urychlilo její návrat domů. Po několika scénářích se pustila do psaní románů a rychle si získala nadšené čtenáře.
-
V sedmdesátých letech minulého století se Ken Follett dostal do tíživé finanční situace a tak se rozhodl, že zkusí něco stvořit. Jeho přítel napsal detektivku a dostal za ní 200 liber. Ken, tehdy ještě mladý reportér listu London Evening News, usoudil, že by si tak mohl trochu vylepšit příjem.